رفتن به نوار ابزار

تاریخچه کانبان

بدون تردید اکثر ما در تیم های توسعه محصول در هر نقشی که هستیم، بارها با این مسئله روبرو شدیم که احساس می کنیم کارهای باز بسیار زیادی را برای انجام دادن داریم. آیا تا به حال در شرایطی قرار گرفتید که کارها روز به روز تغییر می کنند و اولویت انجام ثابتی ندارند؟ آیا تا به حال در شرایطی قرار داشتید که بدون وقفه در حال انجام تسک های محوله بودید اما احساس پیشرفتی در کارها نداشتید؟ آیا در تیمی بودید که همه روزه با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کردید که موجب کار مضاعف و دوباره کاری های بی شماری بر روی تسک ها می شد؟خب، باید بگم اگر به سوالات بالا پاسخ مثبت دادید نیازی نیست نگران باشید، شما تنها نیستید! 🙂 بسیاری از مدیران محصول، مدیران پروژه و اعضای تیم فنی با این مشکلات روبرو هستند. کانبان یک تکنیک مدیریت گردش کار بصری است که به مدیر محصول و تیم توسعه این امکان را می دهد تا گردش کارهای موجود و کارهای جدید درخواستی را در یک قالب منظم مدیریت کرده و کارایی تیم را افزایش دهند.

کانبان چگونه کار می کند

جمله معروفی است که می گوید ” یک تصویر بهتر از هزاران کلمه مفهوم را منتقل می کند”. بر اساس دلایل علمی اثبات شده، مغز ما 60 هزار بار سریع تر یک تصویر را از یک متن پردازش می کند. 40 درصد از تمام فیبرهای عصبی متصل به مغز به شبکیه مرتبط هستند. علاوه بر این، اطلاعات بصری شامل 90 درصد داده هایی است که به مغز ما می رسد، که نشان می دهد احتمالا مغز ما پردازش تصاویر را به متن ترجیح می دهد.کانبان این کمک را به تیم توسعه محصول چابک می کند که با استفاده از استیکی نوت ها و بورد کانبان، کارهای در جریان خود را به تصویر بکشند و درک بهتری از وضعیت مدیریت کارهای در حال اجرا به تیم توسعه و مدیر محصول بدهد.

نکاتی در رابطه با کانبان

  • در کانبان برای هر ستون محدودیتی در نظر گرفته می شود که فقط این تعداد کار در هر زمان می تواند در داخل این ستون قرار داشته باشد.  این محدودیت را اصلاحا محدودیت WIP یا Work-in-progress بیان می شود.
  • کانبان یک سیستم کششی می باشد . یعنی اگر تیم تست کاری برای انجام دادن در ستون خود نداشت ، مقدار کاری را (نسبت به محدودیت) از ستون قبلی خود به ستون خود می کشد (پس تیم توسعه حق ندارد کار انجام شده خود را به ستون تیم توسعه هل بدهد ، برای اینکه آیتم های تکمیل شده هم در این ستون تجمچیع نشود از ستون هایی با عنوان صف یا بافر استفاده می شود)
  • تابلوهای مختلفی می توان برای کانبان ایجاد کرد که بهترین تابلو فقط از طریق تجربه به دست خواهد آمد.
  • در کانبان کارها به صورت اسپرینتی نیست که آخر هر اسپرینت ارائه ای انجام شود ، در کانبان هر وقت که لازم شد و یا طبق برنامه ریزی خاصی می توان ارائه داشت و جلساتی مانند بازبینی و بازنگری را انجام داد.
  • نقش ها در کانبان تجویز شده نیستند ولی می توان از نقش های اسکرام (مالک محصول / اسکرام مستر / تیم ) استفاده کرد.
  • کانبان در فاز نگه داری سیستم بسیار خوب عمل می کند.
  • یک تابلوی کانبان بین همه تیم ها و اشخاص مشترک می باشد و نیازی به تابلوهای جداگانه نیست.
بورد کانبان
بورد کانبان

این نوشته قبلا در این آدرس نیز منتشر شده است.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account